Bugün - Sunday, April 14, 2024
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulasin
www.musikidergisi.com Logo
-
İstanbul 27°°C
Yazar Detayları

Recep Uslu

Recep Uslu - Müzikoloji Atölyesi ve Sonuçları -1-

Müzikoloji Atölyesi ve Sonuçları -1-
Yazı Tarihi: Wednesday, October 28, 2015

Gazi Üniversitesi TMDK Müzikoloji Bölümü tarafından düzenlenen Müzikoloji İnteraktif Çalışma Gurubunun bir ay öncesinden başlayan heyacanlı çalışmaları, 21 Ekim 2015’te Gazi Üniversitesi TMDK Tanburi Cemil Bey Salonunda saat 13.30’da gerçekleşen Müzikoloji Atölyesi-1’de sunulan panelle sona erdi. Aslında sona eren sadece o günün sunumları idi. Müzikoloji Atölyesi İnteraktif çalışmaları Gazi Üniversitesi TMDK Tanburi Cemil Bey Salonunda yaklaşık bir ay sonra yine gerçekleşecek. Çünkü Müzikoloji Atölyesi’nin bir eğitim öğretim süresi içinde 4 kere yapılması planlandı.

21 Ekim günü Müzikoloji Atölyesi-1 interaktif çalışma gurubunu oluşturan üyeler, GÜ TMDK Müzikoloji Bölümü son sınıf öğrencileri Derya Ankışhan, Cansu Kaya, Ferhat Akman ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi TMDK Türk Din Musikisi Bölümü öğrencilerinden Handan Savcı ve Ali Yaşar’dı.

Konuşmacıları kısaca tanıtırsak:

Ferhat AKMAN,  Zonguldak’ta doğdu. Müziğe ilgisi ufak yaşlarda babasının evde amatör olarak çaldığı org ile başladı. Daha sonra abisinin lise yıllarında bağlama kursuna gitmesi onun müziğe olan ilgisini arttırmıştır. 12 yaşındayken özel müzik kurslarından ilk olarak bağlama daha sonra klasik gitar dersleri almaya başlamıştır. Lise yıllarında arkadaşlarıyla beraber kurduğu grup ile çeşitli belediye etkinliklerinde sahne almıştır. 18 yaşında Ankara’ya geldiğinde Hasan Altun ile klasik gitar derslerine devam etmiştir. Aynı zaman Dilara Gürkan’dan piyano, işitme dersleri almıştır. Özel yetenek sınavı ile Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümünü kazanmıştır, son sınıf öğrencisidir.

Derya ANKIŞHAN, Ankara’da doğdu. Müziğe on yedi yaşındayken Ali Kocaoğlu’ndan (Ozan-Der) kısa sap bağlama dersi alarak başladı. 2009 yılında TRT sanatçısı Hakan Ünal şefliğinde Çayyolu Platformu THM korosunda, 2010 yılında Kenan Şahbudak şefliğinde Barolar Birliği THM korosunda korist olarak görev aldı. 2010-2011 yılında müzik öğretmeni Mehmet Küçükakgül’den bir yıl kadar işitme-solfej ve piyano dersleri alan Ankışhan,  yine bu yıllarda TRT şef bağlama sanatçısı Alper Arslaner’den altı ay kadar uzun sap bağlama dersi aldı. 2011 yılında Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri bölümünü kazanan Ankışhan, Derleme kapsamında Yozgat ili  Güllük köyüne mahsus bir düğün etkinliğinde icra edilen halayları, yine o yörenin insanı olan ve aynı zamanda zurna icracısı Ali İhsan Gökçe’den derledi.  Halen GÜ TMDK Müzikoloji bölümü son sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

Cansu KAYA, Ankara doğumlu. Müziğe ilk olarak 2007 – 2010 tarihleri arasında aldığı gitar dersleriyle başladı. 2010 – 2014 yılları arasında gittiği Gazi Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu’nda Muzaffer Şenduran’dan Repertuvar, Nazariyat ve Usûl dersleri aldı. 2012 yılında Gazi Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı’nı kazandı. 2014 yılında girdiği ve hala devam ettiği T.C. Kültür Bakanlığı Klasik Türk Müziği Gençlik Korosu’nda Şentürk Deveci ve Haluk Derinöz’den Repertuvar dersleri almaya devam etmektedir. Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümü son sınıf öğrencisidir.

Handan SAVCI, Karaman'lı. İşletme fakültesinden mezun oldu. Müzik ile ilgili ilk eğitimi 2003 yılında Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Gençlik Korosu'yla başladı. Burada Ali Seçkiner Alıcı, Levent Tereci ve Tolga Salman gibi hocalarla çalışma fırsatı buldu. Nilgün Akkerman ve Ahmet Fazıl Ayan'dan şan dersleri aldı. Şu anda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Din Musikisi Bölümü 2.sınıf öğrencisi, aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Geleneksel Türk Müzikleri Yüksek Lisans programında öğrencidir. Tahir Aydoğdu yönetimindeki “Nurol Türk Müziği Topluluğu”, Vedat Kaptan Yurdakul yönetimindeki “Engürü Terennüm Topluluğu” ve Hasan Eylen yönetimindeki “Karamanlılar Derneği Türk Müziği Topluluğu” topluluklarca düzenlenen konserlerde solist ve korist olarak yer almaktadır.

Ali YAŞAR, Kahramanmaraş/Afşin doğumlu. 12 yaşında bağlama çalmaya, 13 yaşında şiir yazmaya başladı. Yöreye münhasır Aşıklık geleneğinin, usta-çırak ilişkisiyle yetişen bir temsilcisidir. Sohbet toplantılarında bir çok Aşıktan, özellikle Aşık Aliyar ve Aşık Maksudi'den feyzlendi ve usta malı eserlerin yanında kendi eserlerini de icra etmektedir. Alan çalışmaları halen devam etmektedir. 2014/2015 eğitim ve öğretim yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi TMDK Türk Din Musikisi bölümünü kazandı, lisans 2. Sınıf öğrencisi olarak eğitime devam etmektedir. Ayrıca Kültür Bakanlığı Klasik Türk Musikisi Gençlik Korosuna korist olarak iştirak etmektedir.

Müzikoloji Atölyesi-1 “öğrenci paneli” tarzında düzenlenmişti. Dinleyici olarak herkese açık olmakla birlikte sağlıklı bir düzenleme olması için açılmış olan “müzikolojiatolyesi” hesabına email atmak gerekliliği vardı, bu durum afişte belirtilmişti. Email atanların hemen hemen hepsi o gün dinlemeğe geldi. Ayrıca GÜ TMDK Kurucu Müdürü Prof. Dr. Gülçin YAHYA KAÇAR, Müdür yardımcısı Doç.Dr. Mehmet Gönül, Doç.Dr. Sevilay Çınar, Yrd. Doç.Dr. Vasfi Hatipoğlu, Yrd. Doç.Dr. Seher Tetik Işık, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi TMDK Kurucu Müdürü Doç.Dr. Cenk Güray teşrif edip onurlandırdılar. Müzikoloji Atölyesi-1’e ilgi büyüktü.

Müzikoloji Atölyesi-1’in konuları dört başlık altında toplanmıştı: Müzik, Bilim, Müzikoloji ve Türk Müziği idi. Konuşmacılara Koordinatör Yrd.Doç.Dr. Recep USLU konular çerçevesinde sorular sorarak oturumu yönetti. Sorular özetle “Müzik bilimi açısından Müzik nedir? Müziğin tanımı var mı? Tanımlar arasındaki çelişkiler? Müziğin tanımı nasıl olmalıdır? Müzik bilim midir? Müzik dil midir? Müzik evrensel midir? Müzikoloji nedir? Türk Müziği müzikolojinin neresindedir? Türk Müziği Türkiye Müziği anlamına gelir mi?” gibi olabildiğince bilim ve algı arasındaki farkları ortaya koyan sorularla soruldu. Sanatçıların algısı ile bilimcilerin tespitleri arasındaki yaklaşım farklılığı ortaya konmuş oldu. Konuşma süresi 1,5 saat olarak planlanmıştı. Saat 15.00’de panelistlere teşekkür belgesi verilerek panelistlerin konuşması bitirilmiş oldu. Sorular ve katkılar panel bittikten sonra alındı, bu arada Müzikoloji Bölümünden arkadaşlarımız konuklara ikramda bulundu. İkram, sohbet ve sorularla tartışma böylece sürdü. Doç.Dr. Mehmet Gönül, müzik ve lisan-ı hal konusunda katkılarda bulundu.

Müzikoloji Atölyesi-1’in koordinatörü R. Uslu, saat 16.00’da, sohbetin tatlılığına ve cazibesine kapılıp sürenin bir hayli aşıldığını ve hala uzayacağını fark edince, sohbete son vermek amacıyla, sözü ele alarak, bir müzik dinletisi yapılmasını teklif etti. Müzikoloji öğrencilerinden Ferhat Akman’ın udu Handan, Cansu ve Derya’nın sesleri eşliğinde Aşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım” türküsü; Ali Yaşar’ın ise kendisinin çalıp söylediği bir müzik ile panel bitmiş oldu.

Müzikoloji Atölyesi-1’in konuşmacıları özetle aşağıdaki sonuçları dinleyicilerle paylaşmış oldular:

Müziğin “Müzik, düzenlenmiş sestir” şeklini benimsedikleri, bu tanımın bütün dünyada kabul görecek bir tanım olabileceği;

Müziğin bilim değil sanat olduğunu, fakat konuşma dilinde kurduğumuz cümlelerde müzik kelimesi ile bazen “bilim”i kastettiğimizi, ancak bilim kastedilecekse kullanımın doğrusunun “müzikbilimi” olması gerektiği; Müzik bilgisi ile Müzikolojinin birbirine karıştırılmaması gerektiği;

Müziğin bilimi, müzikolojidir. Müzik, müzikolojinin araştırma alanı olduğu.

Müzikolojiye göre “müzik, evrenseldir”; ancak, müziğin türleri toplumsal zevke göre şekillendiği için evrensel sayılmazlar, sayılamayacağı.

Türk müziği, müzikolojinin araştırma alanlarından biridir. Türkiye’de müzikolojinin araştırma önceliğinin Türk müziği olması gerektiği; Türk müziği, ifadesinin aynı zamanda Türkiye müziği anlamını barındırdığı; İhtiyaç halinde “Türkiye’de müzik” gibi özel bir başlığın kullanılabileceği;

Müziğin bir dil olmadığı, dil olamayacağı; “Müzik, dildir” ifadesinin yaptığımız sanata yüklediğimiz bir anlam olduğu ve bilimin gerçekliğini yansıtmadığı;

Müzikoloji, evrenseldir; evrensel müzikolojinin, toplumları ortak değerlerde buluşturan bir bilim olduğu dile getirilmiştir.

Daha nice Müzikoloji Atölyesi İnteraktif Çalışmalarında buluşmak ümidiyle, Ankara Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümüne bekleriz.   

 

 
İletişim E-Posta: - Telefon:
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

Meragi niçin 24 şube dedi? Hurufilikten etkilendi mi?..
Müzikolojiye müzik terimleri sözlüklerinin bir yenisi...
Müzikoloji: Değerli Bilgem söyle bana, Türk müziğine atıf var mı?..
Müzikoloji ve Hanefi Özbek’in Form-Tür ve Usul Bilgisi Yayınları...
Müzikoloji ve Gökhan Yalçın’ın Kevseri Mecmuası...
Müzikoloji ve Timur Selçuk’un ardından...
Müzikoloji ve terimlerle ilgili Dr. Göktan Ay’ın yeni kitabı...
Müzikoloji: Meragi’nin Zübdetül-Edvar’ı yayınlandı...
Müzikoloji ve "karabilim-bad science"...
Müzikoloji, Hafız Post Mecmuası, Buhurizade ve Kuçeksünbüle Makamı...
Müzikoloj ve saygı ile linç arasında…
Müzikolojide yeni bir bibliyografya…
Müzikoloji ve “Unmuzec İlimler Ansiklopedisi”nde müzik ilmi…
Müzikolojiye yön veren metinler...
Müzikoloji ve romanlarda müzik…
Müzikoloji: Meragi, Nesimi’den ilham aldı mı?..
Müzikoloji ve Mühr-i Süleyman...
Müzikoloji ve Müziğin İcadı, Mehmetşah, Pisagor, Şeyh-İ Musikar...
Müzikoloji, Meragi’nin Cami’si ve Babak Khazrai Edisyonu
Müzikoloji, Müzik Sosyolojisi ve Meragi...
Müzikolojide ötekileştirme…
Müzikoloji ve 16. yy Türk müziği: “Orada bir musiki var”…
Müzikoloji ve elimdekiler
Yeni bir "Edvar"…
Müzikoloji ve yeni yıla giriş…
Müzikoloji ve Müzik Tarihinde Kevseri-Kemani Hızır Ağa…
Müzikoloji ve Selim Dede Kimdir?..
Müzikoloji'de Oransay 30.Yıl Anması ve 1702 yılında Itri…
Müzikoloji, Asaf Halet Çelebi ve Todi Musikisi…
Müzikoloji ve Canfeza Edebiyat…
Müzikoloji ve Keman Tarihi ya da Saraydaki Kemancı 1777 …
Müzikoloji Ve Hafız Emin Işık’ın Kasidesi…
Müzikoloji ve Katibi Edvarı- 1530
Müzikoloji kütüphanesine yeni bir yayın: “Türk Musikisi Atlası”
Müzikoloji ve , Neyzen Özdönmez...
Müzikoloji ve Ökten’den Sanat Felsefesi…
Müzikoloji ve altı parmakla mucib problemi…
Müzikoloji ve adalet duygusu...
Müzikoloji makalelerinde bibliyografyanin yeri: Bibliyometri analizi…
Müzikoloji sefinesi ya da gemisi…
Müzikoloji ve Meragi’nin mavi boncuğu…
Müzikoloji ve mağara metaforu...
Müzikoloji ve Barış...
Müzolojide Dürretüt-Tac, O Eseri Şirazi Yazmadı; Meragi öyle diyor…
Müzikoloji ve uzay yolculuğu...
Müzikoloji ve Afyonkarahisar İbrahim Alimoğlu Çalgı Müzesi…
Müzikoloji ve Demetnağme; bir kadın bestekar Demet Tekin yeni albümü…
Müzikoloji ve tereke defterleri veya müzayede katalogları…
Müzikoloji: Nayi Osman Dede’ye verilen teşvik ve bize verilen teşvik…
Müzikolojide fedakarlık, adalet, bol toplumsal örnekli yeni yıl…
Müzikolojide bir sempozyum macerası: Mevlana Araştırmaları Enstitüsü’nün Selam Vakti 745. Vuslat Yılında A.A. Konuk, Mesnevi, Fusus arasında intihal ve sadeleştirme
Müzikoloji ve Abdülkadir Meragi’nin hayaletleri...
Müzikoloji’de bir kaynak: Keşfü’l-Hümum 1341
Müzikoloji ve Cumhuriyet Bayramı…
Müzikoloji açısından “Rauf Yekta’nın Musiki Antikaları”…
Müzikoloji, deprem, İstanbul ve Itri
Müzikoloji ve zevk-i selim…
Müzikoloji, Lazkiye ve Mehmet Ladiki…
Müzikolojide Bir Problem: “Kantemiroğlu 'Edvar'ını ne zaman yazdı? XVI ve XVII. Yüzyıllarda 'Edvar' var mı?..“
Müzikoloji ve Gürültü Teröristleri...
Müzikolojide Yusuf Kırşehri’nin Önemi: Yeni Sistemci Anadolu Edvarları Ekolünün Kurucusu…
Müzikolog Rauf Yekta küstü mü? "Rauf Yekta’nın Musiki Antikaları" üzerine...
Müzikolojide Dualistlikten Deistliğe
Müzikoloji ve yeni Türkiye...
Müzikoloji, Müzikterapi ve Rahmi Oruç Güvenç…
Müzikolojide Rol Model -1-
Müzikoloji ve Neva Kâr’ın yıldönümü…
Yeni bir yayın: Müzikoloji ve “Evliya Çelebi’de Çalgılar“ …
Müzikolojinin veya İTÜ TMDK’nın 43.YIL kutlaması…
Müzikolojide veya müzikte yansıma felsefesi…
Müzikoloji ve Bölüm Başkanı Stratejisi...
Müzikolojide ve Müzikte Sürrealizm
Müzikte Mimesis Felsefesi veya bir aldatmaca..
Bestekar Musli, Kuruyemiş Ansiklopedisi ve Müzikoloji …
Müzikte "katarsis"...
Müzikoloji, Âmili ve Keşkül-i Müzikolog...
Müzıkolojı ve Cenaze Marşı ya da Segah Tekbir...
Müzikoloji ve Makasıdül-Elhan’ın kaç versiyonu vardır?
Müzikoloji, Edvar, Duvar, Yıldönümü...
Müzikoloji ve Edvarların Bir Yenisi: 1767 Yılı Hekimbaşı Edvarı …
Müzikoloji, Nuri Özcan Ve Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülleri: 2017
Müzikolojide Çalışmalar: Türk Müziğinde Eğitim Çalıştayı…
Müzikoloji, keman eğitiminde yeni bir kitap…
Muzikolojide yeni bir terim önerisi: Eurogenetic
Müzikoloji : Bu eserin sahibi Nane’dir Nane! Muhayyer ağır çember “Vakt-i subh oldu“…
Müzikoloji ve Itri Haftası dolayısıyla yeni şeyler söylemek…
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülleri: 2016
Müzikoloji ve Itri’nin yılbaşı şarkıları…
Müzikoloji, panel ve ödüllendirme, Itri …
Müzikoloji "eleştiri ve çuvaldız", "dedikodu ve çeki düzen"…
Müzikoloji, Ömer Hayyam, bilgi ve anlayış…
Müzikoloji ve 2016 Taşköprülüzade Sempozyumu
Müzikoloji ve koku tarihi veya Itri’nin babası ne iş yapardı?..
Müzikoloji, Astroloji ve Itrî …
Müzikoloji sanatın korunmasını zorunlu görür…
Müzikoloji ve küreselleşen keşif ilişkisi…
Bibliyografyasız müzikoloji olur mu?..
Türk müziği tarihinde ihtilalin öldürdüğü bestekar kimdi?
Itri'nin yaşadığı ihtilaller …
Müzikolojide ihtilallerin yeri veya yersizliği…
Müzikoloji, Bilimsel Müzikoloji, Müzikoloji Bölümleri, İdeal Müzikoloji, Müzikolog Terimleri…
Müzikoloji ve sanata verilen değer: Fehm-i muhsin
Müzikolojide Urmevi’nin Yeri ve Müzik Eğitiminde Kadim Altı-Parmak Metodu… Recep Uslu
Urumiyeli Safiyyüddin ile “Devirler“ üzerine müzikoloji sohbeti...
Müzikolog Nobel ödüllü Urmiyeli Safiyyüddin ve “Hayali Meşk Hikayesi -2”
Müzikolojide iki ucu xxxlu değnek…
Müzikoloji, icra değişiklikleri – 2
Müzikoloji ve icra değişiklikleri, problemleri…
Müzikolojiye takviminizde yer ayırın: Bilgi-şölenleri/ sempozyumlar ve kongreler…
Müzikoloji ve Meragi’nin besteleri…
Müzikolojide Perde Transkripsiyonları ve Meragi’nin yeni bir eseri: Muhtasar Der İlm-İ Musiki...
Itri’nin keşfedilen yeni bir eseri mi? Evet, yeni bir şiiri…
Müzikoloji ve tercümelerin katkısı…
Türk Müziğinin “Bütünlüğü”ne evet - Itri Adına Ödül Organizasyonu…
Müzikoloji ve akademik çalışmaları teşvik…
Yeni yıl muamması: Itri muammasını çözen var mı?
Gencebay’a verilen ödül ve müzikolojide türler konusu…
Sanatçı, müzikolog, metodoloji ve yazı hakemliği…
Müzikoloji Atölyesi ve Sonuçları -1-
Muzikoloji ve Din...
Müzikoloji: Yanlışların karşısında durma cesareti...
Olmadı Kâmil Hoca: Müzik, eleştiri ve doğruluk...
Medeniyet sanat ve müzik...
Bir bestenin notası: Ahmed Hatiboğlu
İki kitap tanıtımı: Itri ve Makedonya’da Piyano, Prof.Dr. Aida İslam ve Balkan Türk Müziği
Panayot Abacı ve Türkiye’de müzikoloji kolay mı?..
Müzikolojiden Uluslararası Konservatuvara Makam Teorisi...
Müzikolojide birleşelim -3-
Müzik terapi ile başbaşa...
Müzikolojide birleşelim -2-
Bir “Müzik Bibliyografyası“nın başına gelenler...
Müzikolojide birleşelim...
1. Gazi Türk Müziği Günleri, Sazendeler Yarışması ve Müzikle tedavi olur mu?..
Türk Müziği Yarışması ve Uluslararası Sanat Müziği Kaynakları…
Gazi Üniversitesi’nde Kutlu Doğum Haftası ve Üniversiteler...
Ruhi Ayangil'in mektubu müzikolojinin feryadıdır...
Yüz yıldır aranan Meragi’nin Müzikler Hazinesi (Kenz-ül Elhan) adlı eseri bulundu mu?..
Müzikolojide Yeni Bir Metot: Bibliyometri Analizi
Müzikolojinin nedir şu edebiyat biliminden çektikleri...
Bugünlerin müzikolojik faaliyetleri...
Tarihi gerçekleri yazmak...
Müzikoloji ve sosyal psikoloji...
Diğer Yazarlar

Münih LMU Müzikoloji Enstitüsü’nde "Gültekin Oransay" rafı...
Kitabu İlmi'l-Musiki Alâ Vechi’l-Hurûfât'ın müellifi kimdir? -16-
Çalgıları geliştirmek nedir, nasıl olur?..
Fazıl Say'ın Feyzi Erçin'e desteği…
Nida Tüfekçi’nin Öğrencisi Olmak!..
Yazılarınızı bekliyoruz... Musiki Dergisi
Spor yazarı mı, müzik yazarı mı?..
Yeni YÖK’ün ve değerli başkanı Sn. Saraç’ın övgüye değer kararı: Müzik öğretmenliği açısından yapıcı bir değerlendirme…
Serhanende Nurettin Çelik ...
Meragi niçin 24 şube dedi? Hurufilikten etkilendi mi?..
Çevrimiçi Türk Halk Musikisi Videoları: "Konma Bülbül Konma Nergis Daline"
Günün Sözü
Kendine bak kendine. Özüne, sözüne, benliğine. İlgilenme kimseyle... Kim ne yemiş, giymiş? Bundan sana ne... Sen kendini besle. Bilgiyle, sevgiyle, şefkatle... Ancak o zaman ulaşırsın, insan olmanın erdemine...
(Can Yücel)
Yazarlar 
Röportajlar
Fırat Kutluk “Neden Müzik Dinleriz?“...
Ayhan Sarı - Kitabın adından başlayalım mı?  Buna bağlı olarak da kitabın sonunda müziği neden dinlediğimizin yanıtını veriyor musun? Fırat Kutluk - ...
»
»
»
Tarihte Bugün
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritasi
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynagi
Hakkimizda
Reklamlar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm haklari sakli tutulmaktadir.
Bu sitede yayinlanan tüm resim, materyal ve içerigin telif haklari tarafimizca sakli olup izinsiz alinip kullanilamaz.
0.36ms
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry|wholesale jerseys